Kutnohorské léto


Kutnohorské léto »»»

 

Díky iniciativě několika subjektů vznikl pak v roce 2009 první ročník festivalu Kutnohorské léto, složený z několika produkcí, pravidelně se opakujících po celý červenec a srpen. Díky tomu se už tehdy mohl festival pyšnit mottem „Kutnohorské léto – jeden den nestačí!“. Mezi nejoblíbenější akce právem patřily noční prohlídky chrámu sv. Barbory a kostela sv. Jakuba, noční prohlídky sedleckého opatství či návštěvy hraběte Chotka a jeho divadla v nedalekém zámku Kačina. Pro ty mlsnější návštěvníky byly připraveny středověké večeře U Kata, kde se hostitelem stal známý Mikuláš Dačický z Heslova, netradiční prohlídky kláštera sv. Voršily s ochutnávkou kutnohorských vín nebo nedělní hostiny s uzeným masíčkem, kutnohorským pívem a populárními písničkami v podání harmonikáře Pepina na zahrádce restaurace Dačický. Ohlasy na ročník 2009 byly velmi kladné jak ze strany návštěvníků a pořadatelů, tak ze strany odborné veřejnosti a médií, a tak si jej organizátoři troufli přihlásit do soutěže Grand Prix Regiontour aneb Náš kraj 2009. Nakonec si odtamtud festival Kutnohorské léto přivezl pomyslnou zlatou medaili za Nejlepší turistický produkt.

Ročníky 2010, 2011 a 2012 utekly jako voda. Jejich produkce se časem trochu měnily, některé se znovu neopakovaly, některé přibyly. Festival se postupně přestal omezovat jen na prázdninové měsíce červenec a srpen. V současné době termíny jeho produkcí přesahují období léta – konají se od června do konce září. V roce 2013 se konalo 14 pravidelných produkcí, z nichž se některé opakovaly i více dní v týdnu – celkem proběhlo na 180 představení, které navštívilo přes 2 800 platících návštěvníků a dalších několik stovek těch, co přišli posedět a poslechnout si harmoniku Pepina Matury v park U Tří pávů.

Kutnohorské léto spolupracuje s festivalem Praha, klasika..

2014-07-18

Podpora mladých umělců

Mezinárodní hudební festival Praha, klasika.. zastřešuje hudební interpretační kurzy, které podporují mladé talenty. Tuto činnost můžete i Vy podpořit svým příspěvkem 3682520399/0800.

International Music Festival Prague, classics.. (www.prague-classics.cz) covers music interpretation courses, that support young talents. These activities you can encourage with your contribution: 3682520399/0800.