Poděkování festivalu 2014

MEZINÁRODNÍ HUDEBNÍ FESTIVAL PRAHA, KLASIKA..
JE POŘÁDÁN POD ZÁŠTITOU PŘEDSEDY SENÁTU PARLAMENTU ČR
PANA MILANA ŠTĚCHA, MINISTRA KULTURY PANA DANIELA HERMANA a HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY

 

Prague, Classics.. wish you Marry Christmas and Happy New Year 2015!

Praha, klasika.. děkuje všem sponzorům, příznivcům, partnertům a dárcům a také všem umělcům, institucím, přátelům, kteří se podíleli na festivalu 2014. Těšíme se na příští spolupráci se všemi v roce 2015.

S přátelským pozdravem a velkými díky za přízeň Vám všem, číší dobrého vína připíjíme prozatím alespoň takto symbolicky na dálku, a přejeme Vám i Vašim rodinám:

Krásné, klidné a pohodové vánoční svátky!
Chanuka sameach – veselou chanuku!
a Šťastný a požehnaný nový rok 2015.

Mír, lásku, přátelství, porozumění, pohostinnost do Vašich domovů, srdcí a společenství jako POSELSTVÍ S PRAHOU, KLASIKOU.. což bychom rádi měli jako motto příštího festivalu během celého roku, od jara do podzimu. Ať se Vám i nám společné i jednotlivě konané dílo vydaří.

S úctou k Vám všem,
za celou obecně prospěšnou společnost Praha, klasika.. srdečně přejí

Jiří Havlík, ředitel
Ada Slivanská, výkonná ředitelka

Senat_logo_rgb     Ministerstvo kultury ČR     Hlavní město Praha     Praha 1

Město Kutná Hora     logo_kutnohorske_leto      Město Brandýs nad Labem     Neveklov CSS Tloskov

ČEZ     Česko-německý fond budoucnosti     Nadační fond Martiny a Tomáše Krskových     Daikin     Lesy ČR     Vojenské lesy a statky

Vodohospodářský rozvoj a výstavba      Městký lesy a rybníky     TPCA     Telfa

nadace_zivot_umelce      Talacko Logo      Editio Baerenreiter Praha      Pražská Čokoláda     Veteran Rallye Kutná Hora


Krásná klasická hudba v nádherném koncertním sále, a neformální, příjemně uvolněná atmosféra letních koncertů – to je spojení, které určitě mnozí z nás máme asociované s časem dovolených a kouzelných letních výletů stejně neoddělitelně, jako prohlídku památek, koupání či zážitky gurmánské.

Po více než dvaceti letech úspěšných aktivit v této oblasti přichází naše sdružení pořadatelských subjektů s novým koncertním cyklem. Mezinárodní hudební festival Praha, klasika.. nyní uceleným způsobem a v přehledné a všem dostupné formě nově uspořádává a nabízí široké veřejnosti výběr toho nejlepšího v oblasti tzv. „klasické“ hudby, co každé léto na mnoha našich koncertech v Praze a okolí dlouhodobě zaznívá.

Festival tímto navazuje na letitou úspěšnou činnost projektů jako např. festivaly  Ameropa Hornclass Filarmonietta Praga, Lesní roh – Praha, či koncertní vystoupení a cykly Camerata filarmonica Bohemia, a přirozeným a osvěžujícím způsobem utváří atraktivní, pestrou a přitom velmi „vkusnou“, vyváženou a ucelenou třítýdenní koncertní přehlídku různých koncertních žánrů a forem.

Počínaje sólovými recitály známých umělců i nově vycházejících koncertních hvězd, přes velmi poutavé, ojedinělé a v běžné koncertní praxi svou pestrostí takřka nerealizovatelné projekty komorní hudby, až ke koncertům symfonickým, ať již domácí či zahraniční provenience. Krom toho nechybějí ani typicky „letní“ programy typu „open-air“ a „zámecká hudba“, které bývají mimořádně atraktivní zejména pro nejširší turistické publikum.

Na programech se svou účastí podílí řada českých, ale také mnoho zahraničních umělců ze zemí Evropy, Ameriky i Asie, kteří české koncertní prostředí dlouhodobě milují a při svých zdejších pobytech zpravidla spojují svá koncertní vystoupení s výukou a předáváním zkušeností mladším a nastupujícím uměleckým generacím na paralelně probíhajících interpretačních kurzech a letních hudebních akademiích.

Dovolte prosím, abychom Vás k tomuto vzrušujícímu a inspirativnímu uměleckému dění co nejsrdečněji přizvali.