Filarmonietta Praga


Mezinárodní orchestrální akademie FILARMONIETTA PRAGA »»»

 

Tato hudební událost zahrnuje dvoutýdenní intenzivní hry v orchestru. Mladým hudebníkům, budoucím profesionálům ale i nadšeným amatérům všech věkových kategorií, dává možnost získat orchestrální praxi. Pod vedením zkušených profesionálních hráčů, členů České filharmonie a jejich hostů, tráví dva týdny intenzivních orchestrálních studií v atmosféře letní Prahy, jednoho z předních evropských hudebních centrech a nejkrásnějších měst ve světě. Repertoár je vybírán z klenotů české orchestrální hudby, v kombinaci s dalšími atraktivními skladbami světových pokladů. Program nabízí základní informace o hudebních interpretačních stylech od baroka až po soudobou hudbu, s důrazem na „klasický“ a „romantický“ styl 18. a 19. století.

Koncerty orchestrálního programu i hostů zdobí festival Praha, klasika.. (Prague, Classics..)

 

Podpora mladých umělců

Mezinárodní hudební festival Praha, klasika.. zastřešuje hudební interpretační kurzy, které podporují mladé talenty. Tuto činnost můžete i Vy podpořit svým příspěvkem 3682520399/0800.

International Music Festival Prague, classics.. (www.prague-classics.cz) covers music interpretation courses, that support young talents. These activities you can encourage with your contribution: 3682520399/0800.